Home Gezondheid Waarschuwingen Het gevaar van Ritalin

Het gevaar van Ritalin

E-mail Print PDF
( 3 - user rating )

In Engeland is Ritalin inmiddels verboden en is geclassificeerd als categorie C verslavend middel. Het medicijn belemmert de groei van kinderen en zorgt ervoor dat de hersenen van het kind minder groot groeien. In Ritalin en Concerta zit de stof 'methylfenidaat', een vorm van speed, zoals beschreven staat in Wikipedia. Het medicijn werkt na een half uur en is na drie tot vier uur uitgewerkt.

Bijwerkingen
Hartkloppingen, een gejaagd gevoel, misselijkheid en minder eetlust, meer moeite met in- of doorslapen zijn de bijwerkingen van dit medicijn. Op langere termijn soms vermagering of achterblijvende groei. In het begin kan er een milde euforie optreden, welke na een paar weken afneemt.

Doordat iedere drie à vier uur een dosis ingenomen moet worden is er sprake van piek- en dalspiegels van het middel in het bloed. Hierdoor kan er gemakkelijk het jojo-effect ontstaan als een dosis is uitgewerkt. Het gedrag wordt dan drukker en impulsiever dan vóór de medicatie. Dit komt omdat methylfenidaat na inname zeer snel in het bloed wordt opgenomen, maar daarna ook weer heel snel wordt afgebroken.

Effect op langer termijn
Wat het medicijn voor gevolgen heeft in het verdere leven van een ADHD-kind, is  nergens gepubliceerd en hierover is ook veel onduidelijkheid. Wel staat vast dat Ritalin en Concerta op langer termijn geen effect meer heeft en er dus gezocht moet worden naar een ander alternatief.

Een uitgebreid artikel over de risico's van Ritalin, kun je hier lezen in een publicatie van Trouw.

Hits: 5691
Commentaar (19)add comment

ik zegt:

...
mijn vriend heeft heel lang ritalin gebruikt voor zijn ADD. vorig jaar had hij eidexamen en heeft daarom extra veel genomen in die periode.. hij slikte het naar mijn weet altijd al erg onregelmatig. toen is hij na zijn slagen plots gestopt met dit middel. hij werd slomer en richting depressief, hij had verschrikkelijke pijn aan zijn maag en heel erge hartkloppingen en zweeten wat zijn leven zeker een half jaar sterk heeft beinvloed. gelukkig gaat het nu iets beter maar nogsteeds zie ik degevolgen van zijn ritalin gebruik. de ene dag meer dan de andere, het is nu een jaar geleden sinds zijn acuute stop met ritalin. heeft iemand anders hier ook last van gehad? of ken u iemand?? ik ben ongerust. wat kan ik doen? ps: mijn vriend is 20.

groetjes mij.
11 januari 2009

Blue Eye Opener zegt:

...
Hai mij,

Zoals je hebt gelezen in dit artikel, zit in Ritalin en Concerta het stof 'methylfenidaat' en is een vorm van speed en valt als wekamine onder de Opiumwet. Niet onwaarschijnlijk dat jouw vriend afkickverschijnselen heeft. En wat het verder voor gevolgen heeft? Daar wordt niet over gesproken.

Wel is bekend dat in Amerika de afkickcentra voor Ritalin-patienten steeds meer toenemen.

Ik hoop dat er mensen met dezelfde ervaringen zullen reageren en je advies kunnen geven.

Groetjes,
Blue Eye Opener
12 januari 2009

lala zegt:

...
Hoi ik,

Ik begrijp je zorgen. het is heel goed dat je vriend is gestopt, maar het is waarschijnlijk niet verstandig geweest om het zo accuut te doen. Het zijn immers middelen die je verslaafd maken. Dat hebben jullie zelf kunnen ervaren toen je vriend stopte.
Ik zet in deze mail een link van een Apotheker uit België.(ook werkzaam bij een psychiatrisch ziekenhuis)
Deze man is een voorvechter om mensen bewust te maken over de gevaren van deze "mindaltering"drugs. je kunt hem mailen, want als apother weet hij als geen ander wat de medicatie met mensen doet.

http://blog.seniorennet.be/rilatine/

Sukses
lala
12 januari 2009

kitty zegt:

...
mijn zoon heeft 8 jaar ritalin gebruikt,en ook concerta,hij is er niet beter van geworden,zeg maar gerust verslaafd,ook zijn gezondheid ging achteruit,het medicijn is erger als de kwaal,je kunt een begeleider krijgen,die je helpt om eraf te komen,want in je eentje red je het toch niet,weg met ritalin het is gevaarlijk,raadpleeg de brijderstichting maar eens,ik hoop dat je er wat an hebt.
01 februari 2009

ADHD zegt:

...
ik heb gehoord ja dat er steeds meer ritalin verslaafden zijn. dit zijn mensen die ritalin gebruiken zonder dat ze ADHD hebben. dit is heel populair in amerika. van ritalin wordt je namelijk alerter en beter geconcentreerd, en heb je meer uithoudingsvermogen. ADHD'ers zoals ik hebben vooral veel baat bij ritalin en vooral concerta. het methylfenidaat werkt als extra neurotransmitter, waar in de hersenen van een ADHD'er een tekort van is. lichamelijke verslaving treed dan op dat moment ook niet op. hopelijk nu wat meer duidelijkheid hierover.
gr.adhd
22 maart 2009

lala zegt:

...
Hoi ADHD,

Hoe weet je dat je een neurotransmitter tekort hebt?
26 maart 2009

dennis zegt:

...
hoi het gevaar van gebruik van ritalin is althans bij mij het geval dat ik achterdochtig
er van word tegen paranoia aan ik krijg geen ritalin meer van de arts grtz dennis.
24 april 2009 | url

Maart zegt:

...
Ik ben sinds 2 maanden gestopt met Concerta. Ik ben zonder minderen gelijk helemaal eraf. In de eerste periode zag ik alles letterlijk wazig voor mijn ogen en was ik erg slaperig. Nu, sinds een maand, gaat het enorm goed met me! Ik had verwacht dat ik er veel langer last van zou houden omdat ik 6/7 jaar medicijnen heb geslikt, maar ik ben zo blij dat ik er vanaf ben!

Laatst heb ik een dag weer concerta geslikt, maar 's middags ben ik ingezakt omdat ik mijn gevoelens niet kwijt kon. Zonder kan ik me veel beter uiten.
30 juni 2009

ADD zegt:

...
ik ben sinds vandaag begonnen met ritalin.
maar ik krijg allemaal last al van hartkloppingen.
zelf heb ik hiervoor ook medicijnen gebruikt voor iets anders.
en ik merk ik kan gewoon niet meer huilen en vaak niet meer lachen.
echt raar..
wat kan ik het beste doen?
en ik weet niet ik heb add en moet ermee geholpen worden.
want het enige resultaat is wel dat ik me niet alles door me hoofd door elkaar zit.
maar nu ik had het vandaag gebruikt en had kei veel last van hartsteken.
op gegeven moment toen ik terug ging ik had ong 4 pilletjes op.
en het werd helemaal zwart voor me ogen en zag dingen die er niet waren.
misschien zullen jullie dit dom vinden maar ik zag gewoon in iemands ogen mensen dood gaan. Ik hoop dat jullie hierop kunnen reageren ik weet niet wat er aan de hand is voel me zo raar hellemaal koud enz.
ik hoop iets van jullie te horen.
ik moet het nu slikken van ons pap en mam maar wil het echt niet meer.
wat moet ik doen?
en hoe kan ik wel geholpen worden met add?
ik hoop snel reactie terug te horen ofzo.

met vriendelijke groet,
30 oktober 2009 | url

Rian zegt:

...
Hallo ADD,

Ik heb zelf ook een heel druk kind gehad en ben bij Tinus Smits, arts-homeopaat, geweest met hem voor behandeling. Tinus kijkt naar de oorzaak en werkt vaak met kinderen met o.a. deze klachten, ook autisme, en heeft inmiddels vele andere therapeuten opgeleid in de Inspiring Homeopathie en de CEASE-therapie.
Een hele natuurlijke geneeswijze, zonder bijwerkingen.
Misschien is zo'n behandeling wat voor je.

Met vriendelijke groeten,
04 november 2009

Diane zegt:

...
Hallo ik ben een vrouw van 26 heb ADD en gebruik nu 3 jaar met tevredenheid ritalin, ik kan niet meepraten over de werking en de diagnose bij kinderen (omdat ik zelf pas op latere leeftijd de diagnose heb gekregen) maar misschien is het handig de mening van een volwassen ADD'er hierin mee te nemen.

1) Hartkloppingen, een gejaagd gevoel, misselijkheid en minder eetlust, meer moeite met in- of doorslapen zijn de bijwerkingen van dit medicijn.

Dit zou binnen enkele weken moeten verdwijnen, zo niet dan is het verstandig naar de huisarts te gaan. Het medicijn niet te laat op de dag innemen kan wel verstandig zijn indien er slaapproblemen zijn. Een goede werking van het medicijn wat overdag ideaal is, kan piekeren en overfocus veroorzaken indien men nergens mee bezig is en maakt inslapen moeilijk.

2) In Ritalin en Concerta zit de stof 'methylfenidaat', een vorm van speed, zoals beschreven staat in Wikipedia.

Ja dat klopt, maar aangezien speed of andere drugs net als de legale versie methylfendidaat iemand met AD(H)D juist meer "rust" moeten geven is het niet zo verslavend als dat voor iemand is die ervan "tript" zoals het tegenwoordig gebruikt wordt als populair pepmiddel, ik voel me er helemaal niet fit en/of opgewonden van maar ga op een lagere versnelling. Opgejaagde verschijnselen horen juist bij AD(H)D en zouden met methylfendidaat juist moeten verminderen!

3) Methylfendidaat is verslavend

Niks van gemerkt, ik vergeet het eerder op tijd in te nemen dan dat ik er meer van wil nemen. Ik zit al die tijd nog steeds op dezelfde dosis en soms heb ik zelfs geen zin om het te nemen en dat doe ik dan ook niet.

4) methylfendidaat wordt te snel voor geschreven

Ja daar ben ik het mee eens, zonder moeite en met weinig onderzoek krijg je gewoon je pilletje. Je bent druk? Kan niet organiseren? enz.enz. Ik kan me voorstellen dat op deze manier veel mensen een verkeerde diagnose aangemeten krijgen en dat dit de oorzaak is van de vele problemen rond methylfendidaat . Ik heb toevallig geluk gehad dat het bij mij een juiste diagnose was en ben erg blij met het medicijn.

De kennis over AD(H)D en vele andere stoornissen staat nog in de kinderschoenen. Het is helaas nog niet feitelijk aan te tonen en daardoor worden er te veel verkeerde diagnoses gesteld en dus ook verkeerde medicatie voorgeschreven wat dus wel gevaarlijk kan zijn. In amerika zijn ze al wel een stapje verder daar kan AD(H)D maar ook vele andere stoornissen met behulp van een PETscan aangetoond worden, maar dat is in Europa nog verboden. Zie deze site http://www.amenclinics.com/bra...e-gallery/
15 november 2009

Charlot zegt:

...
Mijn zoontje van 2 jaar wilde ze al ritalin voorschrijven 10 jaar geleden.
Hij was erg druk en onhandelbaar. Mijn gevoel zei dat ik dat niet moest doen.
Ik ben met hem naar een goede homeopaat gegaan die hem jarenlang begeleid heeft met allerlei homeopatische middelen.
Ik zag mijn eigen zoon iedere dag opknappen!!!!
Het is nu een lieve rustige en geweldige jongen geworden!
Er zijn dus betere en goede alternatieven voor Ritalin!
15 november 2009

joyce zegt:

...
heey ik heb ook ritalin gebruikt ik had het gevoel dat ik heel stoned was echt heel raar en ik werdt er ook heel depresief door maargoed ik ben er nu van af en nu gaat het veel beter met mij
23 november 2009

joyce zegt:

...
heey
ik heb ook ritalin gebruikt ik werdt er op den duur heel erg stoned van en heel erg depresief
maargoed ik ben er nu van af en het gaat veel beter met mij nu
23 november 2009

Wil van der Meer zegt:

...
Jullie hebben zeker geen ADHD?
Ik wel!!! Het is pas vier maanden geleden vastgesteld en sindsdien slik ik Ritalin en ik heb bijna geen bijwerkingen en ik heb mij nog nooit zo goed gevoeld.
Ik ben 56 jaar.smilies/grin.gifsmilies/grin.gif Ik ben een man.

Groetjes
Wil
25 november 2009

Samira zegt:

...
Ik ben 21jaar, en heb al jaren adhd alvanaf ik net begon te lopen.
Ik krijg medicatie sinds halfjaar. Concerta en ritalin.Maar als ik ritalin neem dan neem ik om het uur 1ritalin 10mg,als ik niet neem voel ik me heel raar en ik verlang naar nog eentje.omdat ik dan in een space zit ofzo, ik heb heel erg stemmingswisselingen.
Ik denk dat ik verslaafd ben aan ritalin, Ik vindt het heel vervelend.smilies/cry.gifsmilies/cry.gif
Als ik geen ritalin neem ben ik hardstikke druk,bijdehand, impulsief.
En als ik ritalin neem dan ervaren mensen mij als een dooie,snelgeiiriteerd en soms
chagerrijnig... wie herkent zich hier in?
28 november 2009

Clara zegt:

...
Bericht van een Add'er,
Het is inderdaad zo dat Ritalin niet verslavend is als je je netjes houd aan de voorgeschreven dossis.
Het gevaar bij AD(H)D en ritalin gebruik is dat het datgene wat je niet kende, bekend maakt. Waardoor het heel moeilijk wordt om je leven vol chaos, uitstelgedrag, te laat komen,...... zomaar nog te acsepteren.
Ik zelf ben ook begonnen met Ritalin en had er baad bij.
Maar zo veel baad dat ik paniek kreeg wanneer ik moest gaan werken en er geen Ritalin voor handen was.
Tijdens de examen periode is het ook bij mij flagant mis gegaan.
Je werkt de nacht door, neemt een extra pilletje,maar omdat je zo moe bent werken de pillen waar ze 4 uur moeten werken slechts anderhalf, dus na anderhalf uur nog eentje.
Sinds die periode is de gewone voorgeschreven dossis niet meer voldoende om het zelfde effect te verkrijgen.
Het is niet zo dat ik op men benen sta te bibberen wanneer er geen Ritalin is, integendeel, ik ben een vod zonder energie, doe geen reet, slaap, eet en kijk tv.
Iedere kleine moeite is te veel.

Dus is het verslavend?
Ja wel degelijk....tenzij je je aan de juiste dossis houd.
Als dat het geval is zeg ik tegen mijn gasten (werk met pubers), goh, af en toe een lijntje snuiven kan als je er maar niet aan blijft plakken.
Af en toe of niet, lijntje snuiven is niet OK!
Ritalin is gewoon al omdat "het risico bestaat" niet ok!
Zwak?Junk? ik heb midden in het drugs milieu gezeten en mij nooit tot iets laten verleiden. Ik weet perfect hoe dat alles eruit ziet, hoe het gedaan moet worden maar heb geen idee hoe het zou aanvoelen.
En toch ben ik ondanks die innerlijke kracht verslaafd.
Het bevestigd in iedergeval mijn standpunt, "proberen is een risico nemen".

Wat jou vriend betrefd, ik weet dat het een zware periode is maar laat hem toch voelen dat je hem liever zo hebt dan dat hij naar andere middelen gaat grijpen om je relatie te redden, wat uiteindelijk de ondergang zal zijn.
Elke keer als hij in onredelijke woede uitbarst, snauwt, huilt,....
Wees je dan bewust ven het feit dat het veel moed vergt om je zo te voelen, gedragen en het toe te laten terwijl je weet dat een pilletje je op dat moment je van dat gevoel zou besparen en je relatie er niet onder hoeft te lijden. (Met het risico dat er voor jou misschien geen morgen meer zal zijn)


Met vriendelijke groet,,
Clara
14 januari 2010

Jaap zegt:

...
Ik ben Jaap, en heb zelf ADD. Ben net begonnen met Ritalin, 4x10mg per dag.
Ik merk dat ik er heel rustig van wordt, zowel geestelijk als lichamelijk.
Je voelt je heel ontspannen en wat je aan het doen bent, dat doe je ook echt, zonder piekeren aan andere dingen etc.

De geluiden van opgefokt worden en de avond door kunnen zakken etc. ken ik niet, het werkt juist enorm rustgevend (tegenovergestelde van speed etc. denk ik).
Ik slaap er goed bij, ook als ik het om 2100 uur nog inneem.
Het is alsof er een deken van spanning van je afglijdt, de ultieme ontspanning!

Alle andere geluiden en gedachten lijken gedempt, gaan langs je heen.
Ik moet het langer gebruiken om een zuiver oordeel te kunnen geven, maar tot nu toe is dit een positieve ervaring.
Bijwerking zijn mij niet bekend, zoals maagklachten, misselijkheid etc. geen van alle.
Ik heb alleen heel licht het gevoel, alsof er een band om je hoofd zit, die alles een beetje dempt, de prikkels van buitenaf.
Dit kan ik niet echt beschrijven als pijn oid, maar gewoon als 'een gevoel'.

Ik ben zelf erg sceptisch tov medicijnen etc. ik heb wel heel veel redenen moeten bedenken voor mijzelf om het toch eens te proberen.
Ik denk dat het mensen met ADD echt kan helpen en dat je het selectief moet gebruiken, niet de hele dag door, maar alleen bij taken die in deze samenleving van je verwacht worden, waar je als ADD'er extra moeite hebt om je aandacht bij te houden, zoals saaie gedeeltes tijdens je studie etc.
Met ritalin op, ben je een activiteit aan het vervullen zeg maar en je hoeft je niet meer met veel moeite te concentreren, de concentratie is er vanzelf al- zonder dat je erbij stilstaat. Dat is het prettige, met name als je ADD hebt, want dan vliegen je gedachten alle kanten op, emotie hier, relatie daar, vliegtuig hier, toeterende auto daar en alles wat je nog moet doen (teveel tegelijk, as usual smilies/tongue.gif) etc.

Ik ga mijzelf ook meer verdiepen in meditatie (om bewust te leren concentreren) en wat meer homeopatische middelen (toch gezonder, ik ben zuinig op mijn lichaam!), op dit moment slik ik ook omega-3 visolie, 4 capsules per dag en 's ochtends vit. B complex erbij.
Ik merk ook dat ik van ritalin toleranter wordt, minder opgefokt gevoel, een milder persoon, vriendelijker/socialer.

MISSCHIEN IETS VOOR DE HELE SAMENLEVING??? smilies/cheesy.gif
05 maart 2010

Ramon zegt:

...
Hallo mijn naam is Ramon en ik heb ADD. Ik ben 23 jaar oud en ben met medicatie begonnen omdat mijn leven op een aantal fronten een grote chaos is. Problemen met studie, verstoorde relatie met ouders, rusteloosheid, slapeloosheid en vergeetachtigheid zijn de orde van de dag. Ik heb geen last van hyperactiviteit.
Ik ben nu precies 6 dagen geleden begonnen met Concerta. Deze medicatie heeft dezelfde werking als Ritalin, maar het hoeft maar een keer per dag ingenomen te worden ('s ochtends). Ik heb de eerste vijf dagen een tablet genomen (18 mg) en vandaag mocht ik de dosis verdubbelen, naar 36 mg dus. Ik merk duidelijk dat ik me beter kan concentreren en gesprekken beter kan volgen/voeren. Ik ben ervan overtuigd dat dit hulpmiddel (dit blijft het toch) mij weer op de juiste weg kan brengen en ik mijn leven kan reorganiseren. De symptomen van ADD gaan veel verder dan alleen het moeite hebben met concentreren. Dingen als vergeetachtigheid, te veel zaken tegelijk willen doen, rusteloosheid, aan zaken beginnen en ze niet afmaken, moeilijk zaken organiseren, moeilijk met geld om kunnen gaan en slapeloosheid zijn veel voorkomende symptomen van ADD. Ik denk dat de medicatie, mits verantwoord gebruikt, zeker kan helpen. Het misbruik maken van Concerta is sowieso moeilijker, omdat de capsule zo gemaakt is dat er constant een beetje van de werkende stof afgegeven wordt en niet alles in een keer (Ritalin) afgegeven wordt aan het lichaam. Ik vroeg mij alleen af wat de juiste dosis van de medicatie is... Ik weeg 85 Kg en slik (sinds vandaag) een dosis van 36 Mg. Is dit wel genoeg of is dit te veel? Wat is de normale dosis bij mijn lichaamsgewicht?
07 maart 2010

Schrijf commentaar
kleiner | groter

busy
 
Banner

Klik hier voor

HPV vaccinatie! Doe je wel of niet mee?
 

Inloggen

Laatste Reacties

Het gevaar van Ritalin
Hallo mijn naam is Ramon en ik heb ADD. Ik ben 23
Tips voor computergebruik
Ik vind niet dat je de gespreksgeschiedenis van je
HPV antwoorden voor meisjes
Ik wou het al niet gaan doen want je kan er dood a
Het gevaar van Ritalin
Ik ben Jaap, en heb zelf ADD. Ben net begonnen met
Gevaren van Hyves & MSN
Hoi! ik vind dat ze het wel mogen zien. je ouders
BMR-vaccinatie en Autisme
Een paar feitjes op een rij: Andrew Wakefield wer
Mam, mag ik stappen?
Maar kinderen moeten uiteraard WEL verantwoordelij

Nieuw

Twijfels?



KidsFeeling Team

Wie zijn wij?
Lees hier over ons team.



Contact

Stuur ons een mailtje naar info@kidsfeeling.nl of klik hier

Schrijven voor KidsFeeling

Meewerken aan KidsFeeling!
Klik hier voor meer informatie



Site Overzicht

Een duidelijk overzicht van alle artikelen, die wij hebben geplaatst vindt u hier!

KidsFeeling boordevol informatie voor ouders Teenagers problemen Inspirerend Opvoeden Vaccinatie jonge meiden Zelfbeeld Moeder & Dochter    HPV virus Experiment   Forum  Regels