Home Gezondheid ADHD ADHD pillen niet beter!

ADHD pillen niet beter!

E-mail Print PDF
( 1 - user rating )

Het slikken van medicijnen tegen ADHD helpt op de langere termijn niet, zo blijkt uit onderzoek. In ons land gebruiken 40.000 kinderen deze middelen. Medicijnen als Ritalin en het dure Concerta werken niet beter dan drie jaar therapie, zo meldt het BBC-programma Panorama. Uit een Amerikaanse studie zou ook blijken dat de pillen de groei van kinderen kunnen belemmeren.

De werking van medicijnen zou worden overdreven, is een andere conclusie van de studie waarbij 600 kinderen zeventien jaar zijn gevolgd. In 1999 vonden de deskundigen nog dat een jaar pillen slikken beter is dan therapie.
De nu gevolgde kinderen bleken minder gegroeid dan verwacht. Bron: De Telegraaf Een persbericht dat mij geheel niet verbaast. Zelf ben ik ook moeder van een zgn. ADHD-zoon. Op het moment dat mij te kennen werd gegeven door school dat het misschien wel eens zou kunnen dat mijn zoon, toen 11 jaar, ADHD zou kunnen hebben, was ik terughoudend. Naar mijn mening wordt 'de stempel' ADHD wel heel erg snel gegeven.

Wanneer ADHD?
Als jouw kind erg druk is, zich minder goed kan concentreren of andere 'symptonen' heeft, is de kans groot dat hij/zij ADHD heeft. Maar is dat wel zo? Naar mijn mening wordt er tegenwoordig teveel van onze kroost verwacht. Een kind mag toch nog wel kind blijven? Heerlijk uitbundig zijn, ongeremd druk zijn en de energie er uit gooien zijn de mooie eigenschappen van het kindzijn.


Wie zijn wij om dit gedrag te willen onderdrukken met medicijnen waarvan we nog niet eens weten wat het op langer termijn voor invloed heeft en wat ons bergen met geld kost?

Wat doet Ritalin?
Mijn zoon heeft 2 jaar Ritalin geslikt. Ik vergeet nooit meer de eerste keer dat hij zijn eerste pil innam. Binnen een half uur leek hij geheel uit het veld geslagen, een hele 'rust' kwam over hem heen. Hij liet al snel weten dat hij dit gevoel niet prettig vond, het voelde vreemd, alsof hij wilde schreeuwen maar hij het niet kon.

Prettig heb ik mij nooit gevoeld bij het toedienen van de medicijnen. Ik heb me altijd al afgevraagd wat er in zit en wat de gevolgen op langere duur zijn. Omdat ik zelf wilde ervaren wat het medicijn doet, heb ik op een dag zelf zo'n pil ingenomen. Direct begreep ik wat mijn zoon gevoeld heeft en dat was voor mij de aanleiding om te stoppen met Ritalin. Het is een naar gevoel, dat je belemmerd in je uiting en gevoel. Alsof je tegen een dikke zachte muur loopt.

Alternatieven
Natuurlijk zullen er velen bij gebaat zijn en kan het noodzakelijk zijn voor het kind zelf en zijn of haar omgeving als er iets hen kan helpen een gecontroleerd gedrag te hebben. Maar als ouder geloof ik dat we ook nog wel eens verder moeten gaan kijken naar andere mogelijkheden. In plaats van ons kind met medicatie vol te stoppen, zijn er echt ook andere manieren om met ADHD te leren leven. Tegenwoordig zijn er therapeuten die hier hele goede behandelingen voor hebben. Natuurlijk kost dat ook wel wat, maar uiteindelijk ben je goedkoper uit en is het een stuk gezonder.


 

Inloggen

Laatste Reacties

Gevaren van Hyves & MSN
ik ken iemand die met vreemde mensen praat via ani
Het gevaar van Ritalin
na 48 jaar bleek ineens dat ik mijn hele leven ADH
HPV antwoorden voor meisjes
Ik geloof niks van die onzin, en sommige zeggen da
Het vervolg
Geld afklopperij van de overheid, dat is het en me
The Secret for Kids
Ik vraag me af of er ook een uitgave is van "The S
BMR-vaccinatie en Autisme
Uit eigen ervaring kan ik vertellen dat het Bof, M
BMR-vaccinatie en Autisme
Het Hartverscheurende verhaal van een Moeder die h

KidsFeeling Team

Wie zijn wij?
Lees hier over ons team.



Contact

Stuur ons een mailtje naar info@kidsfeeling.nl of klik hier

Schrijven voor KidsFeeling

Meewerken aan KidsFeeling!
Klik hier voor meer informatie



Site Overzicht

Een duidelijk overzicht van alle artikelen, die wij hebben geplaatst vindt u hier!

KidsFeeling boordevol informatie voor ouders Teenagers problemen Inspirerend Opvoeden Vaccinatie jonge meiden Zelfbeeld Moeder & Dochter    HPV virus Experiment   Forum  Regels